Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Kolagen to składnik naturalnie występujący w naszym ciele, który odpowiada za sprężystość i elastyczność skóry, a także prawidłowe funkcjonowanie wszystkich stawów. Jego niedobór może powodować szereg nieprzyjemności oraz nieprawidłowości w funkcjonowaniu stawów. Wtedy na pomoc przychodzi zabieg, jakim jest mezoterapia preparatem kolagenu. Dowiedz się, na czym polega oraz jakie przynosi rezultaty.

Dla kogo polecana jest mezoterapia kolagenem?

Zabieg mezoterapii kolagenem uważany jest za jedno z działań podlegających pod medyczną rehabilitację. Polecany jest dla wszystkich, którzy doznali różnego rodzaju urazów narządów ruchu, w tym mięśni, więzadeł czy ścięgien. Dzięki mezoterapii możliwe jest maksymalne przyspieszenie procesu gojenia, a także jego wzmocnienie dla uzyskania jeszcze lepszych i szybszych efektów. Ponadto zabieg ten przeznaczony jest dla sportowców na różnych stopniach zaawansowania, którzy przez wzgląd na swoją aktywność narażeni są różnego rodzaju mikro urazy narządów ruchu.

Jak wygląda zabieg mezoterapii preparatem kolagenu?

Sam zabieg przeprowadzany jest przez specjalistów z zakresu rehabilitacji medycznej. Polega on na wstrzyknięciu gotowego preparatu kolagenu w określone miejsce. To z kolei ustalane jest dzięki odpowiedniemu wykorzystaniu maszyny USG. Zabieg ten jest nieznacznie bolesny, a cały ból polega wyłącznie na nakłuciu przeznaczoną do tego igłą leczonego miejsca. Jest on szybki i nie wymaga od pacjenta długiej rekonwalescencji. Jest także mało inwazyjny.

Efekty mezoterapii kolagenem

Efekty zabiegu z wykorzystaniem preparatu kolagenu są niezwykle szybkie i skuteczne. Podawanie w precyzyjnie określone miejsce kolagenu medycznego pozwala na znaczne przyspieszenie procesów gojenia różnorodnych tkanek ludzkiego organizmu. Kolagen naturalnie występuje w organizmie człowieka, a jego dodatkowa inseminacja pozwala na aktywizację i pobudzenie gojenia.