Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

 Wśród wielu nowoczesnych metod fizjoterapii wymienić można hilterapię, czyli leczenie za pomocą lasera. Pomaga ono w pozbyciu się uciążliwego bólu kości czy stawów, a także łagodzeniu różnego rodzaju stanów chorobowych. Dowiedz się, na czym polega oraz jakie są wskazania do zastosowania hilterapii w trakcie fizjoterapii.

Czym jest hilterapia?

Ta nowoczesna terapia opiera się na leczeniu wysokoenergetycznym laserem HILT i uznawana jest za innowacyjną pod względem technologicznym metodę terapeutyczną. Stosuje się ją w przypadku wystąpienia u pacjenta przewlekłych lub ostrych stanów bólowych stawów lub kości. Sama terapia obejmuje emisję promieniowania lasera o wysokiej energii w miejsce objęte stanem chorobowym. Jest to wysoce bezpieczna i skuteczna metoda na pozbycie się uporczywego bólu, także w tych najgłębiej położonych tkankach organizmu. Efekty zaobserwować można już po pierwszej sesji.

Działanie lasera HILT

Energia impulsu elektrycznego działa na trzech płaszczyznach. Pierwszy z nich polega na przeniesieniu energii do struktur komórkowych w sposób bezpośredni, tym samym wpływając na przywrócenie metabolizmu komórkowego, drugi obejmuje pobudzenie krążenia krwi, a trzeci poprawia stymulację drenażu limfatycznego. 

Wskazania do hilterapii

Wśród głównych wskazań do zabiegu hilterapii wymienić można różnego rodzaju zmiany dotyczące mięśni oraz ścięgien, a wśród nich:

  • zapalenia czy częściowe uszkodzenia ścięgien, 
  • różnego rodzaju bóle kręgosłupa, 
  • pourazowe obrzęki, 
  • zmiany mięśniowe,
  • zapalenie kaletki.

Metoda ta wspomóc może także leczenie zapaleń i zmian kostno-chrzęstnych, fibromialgię czy różnego rodzaju zmiany degeneracyjne stawów oraz chrząstek. Dodatkowo warto wspomnieć, że terapia ta polecana jest nie tylko dla osób starszych oraz cierpiących na choroby mięśni, więzadeł czy ścięgien. To także świetne wsparcie dla osób wysoce aktywnych lub wykonujących pracę w niesprzyjających warunkach. Hilterapia pomaga w regeneracji tkanek oraz wspomaga sprawność fizyczną. Ponadto pomaga w poprawie kondycji czy odzyskaniu siły witalnej przez zmęczony organizm. 


 Umów się na zabieg hilterapii w Centrum Medycznym Fontesmed