Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

W gabinetach rehabilitacyjnych coraz częściej pojawia się nowoczesne narzędzie, które rewolucjonizuje podejście do terapii różnorodnych schorzeń — laser wysokoenergetyczny HILT. To innowacyjne urządzenie, które odnajduje zastosowanie w leczeniu zarówno przewlekłych dolegliwości, jak i urazów. Zastanawiasz się, jakie konkretne dolegliwości może pomóc złagodzić ta zaawansowana technologia? Jak ona działa? Zapraszamy do lektury! 

Czym jest HILT? 

Laseroterapia wysokoenergetyczna to bezinwazyjna i bezbolesna metoda leczenia, która znalazła zastosowanie w różnych dziedzinach medycyny. Dzięki swojej zdolności do penetrowania głęboko w tkanki, laser ten generuje efekt termiczny, co podnosi skuteczność terapii. Oferuje on większą moc niż tradycyjne lasery, co pozwala na precyzyjne dostosowanie zabiegu do potrzeb pacjenta.

Jak laser wysokoenergetyczny działa na ból? 

Laser wysokoenergetyczny działa bezpośrednio na tkankę, docierając do źródła bólu. Jest to szybka, skuteczna i nieinwazyjna metoda, która wspiera regenerację tkanek. Poprzez wywoływanie fali fotomechanicznej, terapia laserowa wpływa na receptory bólowe oraz wolne zakończenia nerwowe. Efekty terapii są szybkie i widoczne już po pierwszych zabiegach. Efekty działania laserów wysokoenergetycznych mogą być zauważalne zarówno na poziomie mikroskopowym, jak i makroskopowym. Na poziomie mikroskopowym dochodzi do zwiększonej produkcji endorfin — hormonów, które między innymi łagodzą dolegliwości bólowe. Na poziomie makroskopowym widoczne jest zmniejszenie obrzęków, redukcja stanów zapalnych oraz przyspieszenie procesów gojenia

Na co pomaga HILT?

Laseroterapia wysokoenergetyczna znajduje zastosowanie w leczeniu różnorodnych schorzeń, obejmujących niemal każdą część ciała. Jest szczególnie popularna wśród sportowców, pomagając w redukcji bólu po treningach oraz przy leczeniu kontuzji. 

Może być stosowana również w przypadku:

  • bólów przewlekłych,
  • stanów zapalnych,
  • obrzęków,
  • urazów ortopedycznych,
  • uszkodzeń mięśni i wiązadeł,
  • zmian skórnych,
  • trudno gojących się ran pooperacyjnych.

Laseroterapia wysokoenergetyczna niesie za sobą wiele korzyści, w tym precyzyjne ukierunkowanie działania na obszarze ciała wymagającym interwencji, działanie przeciwbólowe bez stosowania leków, trwałe efekty oraz możliwość uniknięcia interwencji chirurgicznej w niektórych przypadkach.

 

Laser wysokoenergetyczny HILT Bydgoszcz w Fontes-med — dowiedz się więcej!