Lekarz laryngolog zazwyczaj jest równocześnie audiologiem oraz foniatrą, ponieważ są to specjalizacje zawierające się w dziedzinie otorynolaryngologii. Zajmuje się ona procesami wytwarzania dźwięków mowy, diagnozowaniem i leczeniem schorzeń głosu, języka oraz mowy. Audiologia i foniatria (w porównaniu z laryngologią) jest specjalnością niezabiegową – specjaliści wykonują o wiele mniej rodzajów zabiegów niż laryngolodzy. Jeśli pacjent skarży się na problemy ze słuchem, a laryngolog wykluczył infekcje, zaleca wizytę u audiologa.
dr n. med. Hanna Mackiewicz-Nartowicz
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Specjalista z zakresu laryngologii w Bydgoszczy oraz audiologii i foniatrii. Szczególne zainteresowania to fonochirurgia ( chirurgia fałdów głosowych ) i rehabilitacja foniatryczna. Liczne kursy i staże doskonalące w Niemczech i Francji. Prowadzenie warsztatów foniatrycznych w San Francisco – Stany Zjednoczone.
dr hab. n. med. Anna Sinkiewicz prof. UMK
Doświadczenie w diagnostyce, leczeniu i rehabilitacji głosu w Bydgoszczy, mowy oraz słuchu u dorosłych i dzieci. Zawodowe zaburzenia głosu u nauczycieli, aktorów i wokalistów. Rehabilitacja po operacjach krtani, dysfonie głosowe.
dr n.med. Malwina Wamka
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Specjalista z zakresu otorynolaryngologii, z wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami, którego nabyła podczas pracy w Klinice Otolaryngologii, Onkologii Laryngologicznej i Chirurgii Szczękowo-Twarzowej oraz w Poradni Foniatryczno- Audiologicznej Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 w Bydgoszczy. Obecnie w trakcie szkolenia specjalizacyjnego z audiologii i foniatrii. Szczególne zainteresowania to onkologia , fonochirurgia oraz zaburzenia głosu.