Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Ostry i przewlekły ból kręgosłupa może uniemożliwiać codzienne funkcjonowanie. Zabawy z dzieckiem, praca przy biurku, gotowanie czy inne zwykłe czynności stają się uciążliwe. Jeśli popularne metody na pozbycie się bólu nie pomagają, warto skorzystać z terapii laserem wysokoenergetycznym.

Czym jest hilterapia?

Terapia laserem wysokoenergetycznym HILT to jedyna metoda, która została opatentowana w USA i certyfikowana przez FDA jako innowacyjna technologicznie metoda terapeutyczna. Stosowana jest w przypadku ostrych oraz przewlekłych dolegliwości bólowych kręgosłupa. Technika terapeutyczna bazuje na emisji promieniowania lasera wysokoenergetycznego. Jest całkowicie bezpieczna i pozwala uzyskać skuteczny efekt leczenia w głęboko położnych tkankach już po pierwszym zabiegu.

Zastosowanie terapii doskonałe jest dla osób, które cierpią na zmiany chorobowe mięśni, ścięgien oraz wiązadeł. Sprawdzi się nie tylko dla osób starszych, ale też dla aktywnych fizycznie lub w trudnych warunkach pracy. Działanie urządzenia wspomaga regenerację tkanek, przywraca kondycję, sprawność fizyczną oraz dodaje siły witalne organizmu. Ból ustępuje już po pierwszym użyciu.

Laser wysokoenergetyczny HIRO 3.0 to nowoczesne urządzenie do hilterapii. Ma bardzo głębokie i skuteczne działanie przeciwbólowe oraz przeciwzapalne, a ponadto jest wsparciem procesie naprawy i regeneracji. Ma także skuteczne działanie w patologiach przeszczepów oraz chorobach zwyrodnieniowych stawów. Wywołuje trzy efekty terapeutyczne – fotochemiczny, fototermiczny oraz fotomechaniczny.

Efekty terapeutyczne lasera HIRO 3.0

Odpowiednie natężenie oraz energia oddziaływania impulsu mogą wywołać jednocześnie trzy efekty:

1. Efekt fotochemiczny – polega na bezpośrednim przeniesieniu energii do struktur komórkowych. Pozwala zwiększyć syntezę ATP oraz przywrócić równowagę metabolizmu komórkowego.

2. Efekt fototermiczny – dzięki niemu transfer ciepła do tkanek powoduje pobudzenie krążenia krwi. Dodatkowo zwiększa się dostawa tlenu oraz innych składników odżywczych do tkanek.

3. Efekt fotomechaniczny – pozwala na wyzwolenie mechanicznych wibracji, które przenoszone są do wnętrza tkanek. Umożliwia stymulację drenażu limfatycznego.

 


Dowiedz się więcej o terapii laserem wysokoenergetycznym


 

Laser do hilterapii

Skuteczny sposób, by pozbyć się bólu kręgosłupa i stawów zapewnia duża moc lasera, który jest urządzeniem impulsowym. Posiada dotykowy wyświetlacz ciekłokrystaliczny i kolorowy. Zastosowano 40 programów, a także sondę do terapii przeciwbólowej. Urządzenie jest całkowicie mobilne – znajduje się na ruchomej podstawie, która umożliwia ruch we wszystkich kierunkach. Zaletą lasera jest automatyczny przelicznik emitowanej energii pod względem konkretnych parametrów oraz kontrola częstotliwości impulsów, cykli emisji oraz dawki energii.

Wskazania do terapii i jej cele

Wskazania do terapii to przede wszystkim leczenie zmian chorobowych głęboko położonych tkanek. Metoda może okazać się idealna dla osób ze zmianami zlokalizowanymi w obrębie ścięgien, uszkodzeniami mięśniowymi, obrzękami pourazowymi, zapaleniem kaletki i błony maziowej, stanami zapalnymi ostrymi, zmianami kostno-chrzęstnymi, zmianami degeneracyjnymi chrząstek, zapaleniem stawów i bólem kręgosłupa.

Terapia laserem wysokoenergetycznym ma silne działanie przeciwzapalne, przeciwobrzękowe, przeciwbólowe oraz regenerujące. Cele metody można podzielić ze względu na obszary, w których terapia będzie skuteczna:

  • Stawy – terapia pozwala zmniejszyć stan zapalny oraz pobudzić regenerację chrząstki stawowej,

  • Układ mięśniowy – laser wpływa na przykurcze mięśniowe, co da szybki efekt przeciwbólowy,

  • Układ krążenia i limfatyczny – leczenie laserem wysokoenergetycznym zwiększa dostarczanie składników odżywczych. Następuje także reabsorbcja zgromadzonych produktów ubocznych.

Dlaczego warto skorzystać z terapii HIRO?

Źródłem impulsu jest lampa, która powoduje emisje promieniowania fontów o długości fali 1064 nm. Ten typ źródła może pracować w trybie impulsowym i emitować krótki i wysokoenergetyczny impuls. Wysoka intensywność emisji zwiększa efektywność przenikania. Stąd większa intensywność będzie emitować większą ilość energii, która zostanie dostarczona do tkanek. Fale o bardzo dużej mocy wpływają na szybkie oraz długotrwałe działanie wnikające w tkanki.

 


Poznaj inne metody terapii przeprowadzane w Fontesmed Bydgoszcz