Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Terapia laserem wysokoenergetycznym HILT to skuteczna metoda zwalczania ostrego i przewlekłego bólu kręgosłupa. Wiemy, jak bardzo jest ważna jego rola podczas wykonywania zwykłych czynności, takich jak poruszanie się, schylanie czy siedzenie. Nie zawsze tradycyjne metody walki z bólem przynoszą ulgę i pożądane rezultaty. Z tego powodu warto zdecydować się na hilterapię, która wspomaga regenerację tkanek i pozwala uzyskać skuteczny efekt już po pierwszym zabiegu.

Czym jest hilterapia?

Hilterapia (terapia laserem wysokoenergetycznym HILT) to zaawansowana technologia terapeutyczna skuteczna w zwalczaniu ostrych i przewlekłych dolegliwości bólowych kręgosłupa. Podstawą hilterapii jest emisja promieniowania lasera wysokoenergetycznego, które jest skierowane na dotknięty zmianą chorobową obszar kręgosłupa. Laser o wysokiej mocy penetruje głęboko położone tkanki, docierając do źródła bólu. Promieniowanie laserowe może spowodować trzy jednoczesne efekty terapeutyczne:

  • efekt fotochemiczny: laser oddziałuje bezpośrednio na struktury komórkowe, zwiększając syntezę ATP. Przyczynia się to do przywrócenia równowagi metabolizmu komórkowego;
  • efekt fototermiczny: transfer ciepła do tkanki pobudza krążenie krwi, co sprzyja dostarczaniu większej ilości tlenu i składników odżywczych;

  • efekt fotomechaniczny: wibracje mechaniczne przenikają do głębszych warstw tkanek, stymulując drenaż limfatyczny.

Zalety hilterapii w leczeniu ostrego bólu kręgosłupa

Już po pierwszym zabiegu można odczuć znaczną poprawę, co jest niezwykle istotne dla pacjentów, którzy odczuwają silny dyskomfort. Skupienie terapii na głębokich warstwach tkanek sprawia, że terapia laserem wysokoenergetycznym działa szybko i skutecznie. Hilterapia jest również w pełni bezpieczna i nieinwazyjna, rzadko powoduje wystąpienie skutków ubocznych.

Terapia laserem wysokoenergetycznym HILT nie tylko łagodzi ból, lecz również wpływa na procesy regeneracyjne i przywrócenie pełnej sprawności ruchowej.

Kto może skorzystać z hilterapii?

Hilterapia Bydgoszcz jest odpowiednia dla wszystkich pacjentów cierpiących z powodu ostrego bólu kręgosłupa. Dotyczy to zarówno osób starszych, które borykają się z problemami związanymi ze zwyrodnieniami stawów, jak i aktywnych fizycznie osób, które doznały urazów mięśni lub ścięgien. 

Terapia będzie skuteczna w obrębie:

  • ścięgien,
  • mięśni, 
  • stawów,
  • układu krążenia i limfatycznego.

Więcej o wskazaniach do hilterapii przeczytasz tutaj.