Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Masaż wirowy jest jednym z zabiegów wykorzystywanych w ramach hydroterapii. To terapia, która łączy korzyści wynikające z masażu, a także działania wody. Masaż wirowy rąk i nóg to technika polegająca na zanurzeniu kończyn w specjalnie zaprojektowanych wannach z systemem dysz, które generują strumień wody. Woda jest delikatnie podgrzewana i wprawiana w ruch wirowy, co pozwala na masowanie skóry, mięśni oraz tkanek. Jakie są wskazania do zastosowania u pacjenta wirówek do masażu?

Wskazania do zastosowania masażu wirowego

Masaże wirowe są zalecane u pacjentów ze stanami pourazowymi, czy schorzeniami reumatycznymi. Ta forma hydroterapii wspomaga proces rehabilitacji po przebytych urazach i chorobach narządu ruchu. Masaż wirowy może być wykonywany na kończyny górne, dolne lub kręgosłup. Jest szczególnie korzystny dla osób, które borykają się z:

  1. urazami i chorobami narządu ruchu: ten rodzaj masażu jest odpowiedni dla pacjentów, którzy przeszli urazy tkanek miękkich, złamanie lub stłuczenie. Osoby po długotrwałym unieruchomieniu również mogą korzystać z masażu wirowego,

  2. chorobami krążenia obwodowego: masaż wirowy może przynieść ulgę osobom cierpiącym na zaburzenia ukrwienia kończyn dolnych i górnych. Jest również zalecany dla pacjentów po zabiegach chirurgicznych, takich jak operacje żylaków,

  3. chorobami reumatycznymi kończyn dolnych i górnych: osoby dotknięte schorzeniami, takimi jak choroby zwyrodnieniowe stawów, czy przewlekłe zapalenia stawów, mogą odczuć ulgę i poprawę dzięki masażowi wirowemu.

 

Masaż wirowy rąk i nóg przynosi wiele korzyści zdrowotnych i relaksacyjnych. Jest to doskonały sposób na poprawę krążenia, redukcję stresu i bólu mięśniowego oraz ogólną poprawę samopoczucia.

Przeciwskazania do zastosowania masażu wirowego kończyn

Masaż wirowy nie jest wskazany u pacjentów z chorobami skóry w miejscu, które miałoby być poddawane zabiegowi. Masaż wyklucza osoby, które cierpią na chorobę zakrzepową oraz niewydolność krążenia, mają rany, a także ropne schorzenia skóry. Masażu wirowego nie wykonuje się u osób z infekcją czy nadciśnieniem tętniczym.